Bieži uzdotie jautājumi

Īsumā par mums

Kas mēs esam?
Ordo klans ir Novus ordo seclorum Latvijas spēļu vidē, mēģinājums radīt jaunu kārtību un pieeju, radīt spēlētāju apvienību, kas apvienotu gan klasiska klana, gan gaming community īpašības. Latvijas spēļu kultūras vide pamatā ne tikai atrodas bērnu autiņos, bet ir iestrēgusi savā attīstībā. Visizplatītākās divu veidu organizācijas - pokemoniski skolēnu veidojumi, kuri pazūd tikpat ātri, cik uzrodas un superprofesionāļu klani, kuri savu dažu cilvēku lielo grupu uzskata par visas Latvijas spēlētāju community, pie viena veiksmīgi korelējot savu iedomību ar apbrīnojamu aprobežotību un neizmērojamu lecīgumu pret tiem, kas šajā kompānijā viena vai otra iemesla dēļ neietilpst. Savukārt Latvijas lielākos community nomāc cita veida problēma - tās apsēduši pumpaini skolēni un tīņi, ar visām no tā izrietošajām sekām, līdz ar to daudzi cilvēki, kas neierakstās augstāk minētajās organizāciju formās, bieži vien klejo pa pasauli vieni paši, nespējot atrast vietu, kuru varētu saukt par savu.
Sākums
Kāds ir mūsu mērķis?
Mūsu galvenais mērķis, protams, ir labi pavadīt laiku. Tāpēc mēs pulcējam cilvēkus, kuri nav apsēsti ar vēlmi kādam pierādīt savas lieliskās prasmes, mēģināt audzināt savu pašpārliecinātību, kādu pazemojot un nav pokemoni ar vēlmi trīs reizes dienā mainītu savu klanu vai tā nosaukumu. Mēs esam par lielu klanu, kurā cilvēki tiek pieņemti, vadoties pēc viņu cilvēciskajām īpašībām, nevis apšaubāma skilla, kurš parasti tiek pavadīts ar vēl lielāku devu lecīguma. Tanī pat laikā, atšķirībā no community, mūsu klana biedriem ir zināmi pienākumi un atbildība, jo nekas nenotiek pats no sevis - ja cilvēks vēlas kaut ko sasniegt, viņam ir jāiegulda savs laiks un darbs. Mēs esam par legālu spēles vidi, kur nav jācīnās ar bērniem un pašapziņas trūkuma nomāktiem cilvēkiem, kas mēģina savas neveiksmes reālajā dzīvē kompensēt ar dažādu haku palīdzību vai pārmēru nopietnu attieksmi pret spēlē notiekošo. Mums nevienam nekas nav jāpierāda, jo mēs paši zinām savu vērtību, stiprās un vājās puses un mēs dzīvojam paši pēc saviem noteikumiem un vēlmēm, nevis pēc tā kā ir pieņemts.
Sākums
Kādi ir klana vadības principi?
Klans darbojas, izmantojot uzņēmuma valdes principu, kur cilvēki, kas veido vadību, piedāvā klanam idejas attīstībai, bet klans izvēlas šo ideju realizācijas veidus. Mēs novērtējam cilvēku aktivitāti un jo aktīvāks ir cilvēks, jo augstāku vietu vadībā viņš ieņem. Lai arī mūsu filozofija drīzāk ir korporatīva, nevis demokrātiska, praktiski visi būtiskie lēmumi klana iekšienē tiek pieņemti balsojot. Lai novērtētu katra dalībnieka devumu, mēs izmantojam apbalvojumu sistēmu un noteiktu hierarhiju, savukārt visaktīvākie cilvēki atbild par noteiktām klana darbības sfērām. Apbalvojumu sistēma ir reveranss sasniegumu sistēmai, kas redzama Steam spēlēs - lietderīgas darbības tiek novērtētas ar apbalvojumiem. Vai tas ietekmē cilvēka darbību klanā? Jā un nē. Šie apbalvojumi ir kas mazliet vairāk par attēliem klana biedra individuālajā lapā, tie drīzāk ir apliecinājumi viņa aktivitātei un ir visai loģiski, ka cilvēkos, kas piedalās klana aktivitātes, ieklausās vairāk kā cilvēkos, kurus interesē tikai paša vajadzības. Tieši tas pats attiecas uz klana hierarhiju, augstāka vieta nozīmē plašākas pilnvaras un atbildību. Šī ir mūsu izpratne par to, ko nozīmē laba pārvaldība un spēlēšana for fun.
Sākums
Kas ir klans mūsu izpratnē?
Kas ir klans? Mēs sākumā uzreiz varam pateikt, ka klans nav tautas kultūras nams, kur kolhoza muļķi nāk spēlēt teātri, klans ir kas cits. Ja kāds jautās, kas tad IR klans, tad klans ir klubs. Ar šo mēs gribam teikt, ka būt jebkurā klanā ir privilēģija, nevis labvēlības izrādīšana klana dibinātājiem. Klanā nevar būt demokrātija, jo tā noved pie anarhijas, tāpēc klubam ir noteikumi un hierarhija. Ja jūs esat uzņemti elitārā klubā, tad ir jāsaprot, ka jebkāda veida mēģinājumi sabotēt kluba darbību, vai vēršanās pret kluba īpašniekiem, kam pieder paša kluba ēka, ir muļķīga un beidzas ar lidojumu cauri kluba durvīm ielas virzienā. Tas, ka esat iekļuvuši klubā un iegūstat vienas vai otras priekšrocības, ko jums piedāvā kluba biedra statuss, nozīmē tikai to, ka jums jāvelta savs laiks un darbs kluba labā, nevis jātērē laiks pravu kačāšanai un privilēģiju pieprasīšanai - tās jūs iegūsiet par savu darbu. Līdz ar mēs pavisam nopietni uzskatām, ka atrašanās Ordo organizācijā lielā mērā ir pagodinājums spēlētājam, jo mēs nepieņemam cilvēkus, kuru īpašības un gara spējas neatbilst mūsu pieņemtajām normām. Mūsu slogans ir Oderint Dum Metuant un tāda arī ir mūsu pārliecība - mēs nemeklējam atzinību no malas, bet rūpējamies par mums pieņemamu kārtību.
Sākums
Kā būtu ar mazu stāstu par klana vēsturi?
Ordo klans tika izveidots laikā, kad mēs sākām pievērsties online spēlēm, pirmā no kurām bija Counter Strike: Source, tāpēc arī CS:S sākumā bija mūsu idejiskā bāze. Klana kodolu veido tā dibinātāji - Lynx, Crus, Ro un bijušais Razzers Meat Balls serveru administratoru sastāvs, kurš papildināts ar ievērojamu spēlētāju daudzumu. Sākotnēji pastāvēja vairākas iespējas, pievienoties kādam no esošajiem klaniem, otra iespēja bija veidot RazzeRa spēlētāju apvienību (pats Razzer gan īpašu ieinteresētību neizrādīja). Galu galā izvēlējāmies neatkarību un izveidojām Ordo. Ordo mēs izveidojām tādu, kas atbilst mūsu filozofijai un uzskatiem par to, kas ir pareizi. Nepagāja ilgs laiks un jau vismaz 50 % no Razzera servera spēlētājiem ar jautājumiem un pretenzijām devās pa taisno uz mūsu lapu. Vai tas bija mūsu mērķis? Nebūt nē, tā vienkārši notika. Mēs bijām bruņinieki, kas ar visām iespējamām metodēm centās Razzera serverī uzturēt godīgumu un kārtību. Cīnīties ar vējdzirnavām ir labi, bet agri vai vēlu tas apnīk. Par pagrieziena punktu kļuva MorningDale raksts par atlaidēm stīmā un Cuban Army klana aktivitātes par pāreju uz steam-only vidi.

Rezultātā mēs sākām pievienoties MorningDale, vienīgajam, kas no mums tobrīd spēlēja ar legālo klientu. Pāreja uz steam-only klanu mums prasīja zināmu laiku un dažus atskaitītus klana biedrus, tomēr beigu galā mēs to izdarījām un mēs esam viens no lielākajiem, ja ne lielākais steam-only klans Latvijā. Pēc savas aktivitātes mēs esam starp 1000 aktīvākajiem klaniem pasaulē, bet ņemot atsevišķas spēles, mēs esam starp top 200 Counter-Strike: Source un Counter-Strike: Global Offensive klaniem, savukārt Call Of Duty: Modern Warfare 3 klanu sarakstā mēs ieņemam stabilu vietu pirmajā desmitniekā (www.gametracker.com statistika), tāpat mēs esam lielākais GRID: Autosport klubs Latvijā (top 200 pasaulē). Izaugsme no non-steam servera sargiem līdz kvantitatīvam un kvalitatīvam klanam nebija viegla, tomēr tika īstenota salīdzinoši neilgā laikā - divos gados. Lielais cilvēku daudzums mums ir ļāvis sadalīt pienākumus, līdz ar to mums ir cilvēki, kas spēj radīt kartes tieši mūsu vajadzībām, nodrošināt serveru tehnisko darbību, darboties ar lapu un arī lēnām veidot savu CW komandu. Otra lieta, kam mēs pievērsām lielu uzmanību,ir spēļu daudzveidība - mēs neesam CS:S klans, mēs esam kas daudz vairāk. Mēs varam nodrošināt pietiekamu spēlētāju skaitu praktiski jebkuram populāram multi-player šūterim, vēl vairāk. mēs būtībā varam nodrošināt cilvēkus praktiski jebkurai populārai multi-player spēlei. Tas nozīmē, ka mūsu klana biedriem nav nepieciešamība spēlēt ar svešiem un nepazīstamiem cilvēkiem - gandrīz vienmēr ir iespējams atrast klana biedrus, kuri gatavi piedalīties vēlamajās aktivitātēs.
Sākums
Vai ir iespējams pievienoties klanam?
Mēs arvien pieņemam jaunus biedrus, jo uzskatām, ka tikai paplašināšanās veicina attīstību. Ja vēlies pievienoties Ordo klanam, tad Tev jāzina sekojošas lietas - mēs spēlējam tikai izklaidei un neuzskatām spēli par savas dzīves galveno jēgu. Ja Tu pieej datorspēlēm kā kam ļoti svarīgam un vēlies būt WCG uzvarētājs, mēs visticamāk nebūsim Tev piemēroti vai arī Tev pašam nāksies ieguldīt darbu rezultāta sasniegšanai. Lai tiktu uzņemts klanā, Tev ir jāapliecina vēlme darboties tajā, gan mājas lapas aktivitātēs, gan kopīgās spēlēs. Mūs neinteresē cilvēki, kuri neko nedara un mēs nepieņemam non-steam spēlētājus. Mēs esam visai demokrātiski un mums nav daudz noteikumu, bet tie daži, pie kuriem pieturamies, ir jāievēro vienmēr. Mums nav vecuma, tautības vai dzimuma ierobežojumu - visu izšķir cilvēka personiskās īpašības.
Sākums
Kādas spēles klanā tiek spēlētas?
Praktiski jebkuras, kas rada klana biedriem interesi, savukārt klana pasākumos tiek izmantotas sekojošas spēles: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Left 4 Dead 2, Dota 2, Team Fortress 2. Tāpat var tikt izmantotas Day Of Defeat: Source, Mortal Kombat: Komplete Edition, Killing Floor 2.
Sākums
Kas ir Ordo Racing grupa?
Ordo Racing grupa vieno tos cilvēkus, kuri brauc racing spēles, klanā gan tiek rīkoti regulāri racing pasākumi, gan arī vienkārši racing spēļu vakari. Šobrīd Ordo Racing grupa izmanto sekojošas spēles: GRID: Autosport, DiRT 3, DiRT Showdown, Project C.A.R.S..
Sākums
Vai klanam ir "nopietna" Counter-Strike vai kāda cita FPS komanda?
Mēs varam savākt šādu komandu, bet ņemot vērā, ka mums spēles ir tikai izklaide, ja meklē cilvēkus, kas ar nopietnu sejas izteiksmi dienu no dienas spēlē vienu un to pašu spēli, mēģinot kaut ko "sasniegt", tad šī Tev nebūs īstā vieta.
Sākums

Tehniskie jautājumi

Ko darīt, ja man ir radušās kādas problēmas ar forumu?
Nu žēl, ko lai saka. Tev ir divi varianti, doties šeit - phpBB un meklēt atbildes vai arī uzrakstīt žēlabu vēstuli administratoram, izvēloties "Sazinies ar mums" formu foruma apakšdaļā.
Sākums
phpBB3 nav latviskās lokalizācijas, bet Ordo forums ir latviskots?
Jā, mēs paši to lokalizējām savām vajadzībām, pārtulkojot tās foruma daļas, kas mums bija nepieciešamas. Ja kādam ir vēlme pabeigt tulkojumu, izmantojot mūsu materiālu un iesniegt to phpBB lapā oficiālas latviešu valodas pakas izlaišanai, var droši rakstīt administratoram. Runājot par tehniskām niansēm, ir iztulkoti captcha_recaptcha.php, common.php, help_bbcode.php, groups.php, mcp.php, memberlist.php, plupload.php, posting.php, search.php, ucp.php, viewforum.php, viewtopic.php un e-pasta formas, viss pārējais, tai skaitā acp.php, help_faq.php un install.php, nav tulkots un to darīt vismaz pārskatāmā nākotnē nekādu plānu nav.
Sākums
Kāpēc man ir jāreģistrējas, lai varētu rakstīt forumā?
Ņemot vērā apkārt klīstoši spam-botu daudzumu, ja mēs ļautu veikt ierakstus bez reģistrācijas, forums vienkārši noslīktu spamā.
Sākums
Izskatās, ka kaut kas nav kārtībā ar ierakstu veikšanas datumiem?!
Mūsu forumam ir jau astoņi gadi un to laikā ir veiktas gan vairākas foruma "pārbraukšanas", gan citas darbības, kuru rezultātā oriģinālie ierakstu datumi līdz 2015. gadam ir gluži vienkārši gājuši bojā.
Sākums
Kas notiek ar TS kanālu!?
Tā, izskatās, ka kāds ir pārinstalējis datoru un aizmirsis saglabāt savu TS profilu. Mēs arvien lietojam TS3, kuru var lejupielādēt šeit, servera adrese ir lvalpha.server4voice.de:20012, ja Tu esi mūsu biedrs, paroli Tu zini, ja neesi mūsu biedrs, Tev mūsu TS kanālā nav ko darīt.
Sākums