Ordo klans dibināts 2008. gada 12. decembrī, laikā, kad Latvijas geiminga vidē valdīja pirātisms, pokemonu komūnas, non-steam serveri un neuzvarami profesionāļi, kuriem piemita spējas redzēt cauri sienām un nošaut mušu otrā kartes galā. Klana dibināšanas galvenais mērķis bija mēģinājums radīt jaunu kārtību un pieeju, radīt spēlētāju apvienību, kurai piemistu gan klasiska klana, gan gaming community īpašības. Latvijas spēļu kultūras vide ne tikai atradās bērnu autiņos, bet bija iestrēgusi savā attīstībā, valdot divu veidu organizācijām – pokemoniskiem skolēnu veidojumiem, kuri pazuda tikpat ātri, cik uzradās un superprofesionāļu klaniem, kuri savu dažu cilvēku lielo grupu uzskatīja par visas Latvijas spēlētāju community, pie viena veiksmīgi korelējot savu iedomību ar apbrīnojamu aprobežotību un neizmērojamu lecīgumu pret visiem, kas neietilpa viņu kompānijā. Līdz ar to daudzi cilvēki, kas neierakstījās augstāk minētajos klanu aprakstos, bieži vien klejoja pa pasauli vieni paši, nespējot atrast spēlētāju apvienību, kuru varētu saukt par savu.

 

Tāpēc mēs izlēmām radīt pašu savu klanu, organizāciju, kura tiktu veidota un vadīta pēc citiem principiem. Mēs esam tie, kas nav apsēsti ar vēlmi kādam pierādīt savas lieliskās prasmes, mēģināt audzināt pašpārliecinātību, kādu pazemojot un mēs neesam pokemoni, lai trīs reizes dienā mainītu savu klanu vai tā nosaukumu. Mēs esam par lielu klanu, kurā cilvēki tiek pieņemti, vadoties pēc viņu cilvēciskajām īpašībām, nevis apšaubāma skilla, kurš parasti tiek pavadīts ar vēl lielāku devu lecīguma. Mēs vēlamies atrasties tādā vidē, kur nav jācīnās ar bērniem un pašapziņas trūkuma nomāktiem cilvēkiem, kuri mēģina savas neveiksmes reālajā dzīvē kompensēt ar dažādu haku palīdzību vai pārmēru nopietnu attieksmi pret spēlē notiekošo.

 

Spēles ir tikai izklaides veids, vai iespēja socializēties, klana biedri viens otram ir kas vairāk par vienkāršu niku virtuālajā vidē, daudzi no mums ir radinieki, personiski pazīstami vai vismaz zināmi sociālajās vietnēs, katrs niks nozīmē vārdu, seju, cilvēku. Mēs uzskatām, ka personiska pieeja ir daudz veiksmīga par paranoisku identitātes slēpšanu un forever alone attieksmi. Galu galā, slēpties būtu muļķīgi, mēs pamatā esam cilvēki ar zināmu dzīves pieredzi, labu izglītību, strādājam labos un vadošos amatos, starp mums ir daudz augstskolu studentu, vai citiem vārdiem, Latvijas nākotne. Atbildot uz jautājumu, cik tad īsti veci mēs esam, mūsu vidējais vecums ir 26 gadi.

 

Kas ir klans? Mēs uzreiz varam pateikt, ka klans nav tautas kultūras nams, kur kolhoza muļķi nāk spēlēt teātri, klans ir kas cits. Ja kāds jautās, kas tad IR klans, tad klans ir klubs. Ar šo mēs gribam teikt, ka būt jebkura klana sastāvā ir privilēģija, nevis labvēlības izrādīšana klana dibinātājiem. Klanā nevar valdīt absolūta demokrātija, jo tā noved pie anarhijas, tāpēc klubam ir noteikumi un hierarhija. Tas, ka esat iekļuvuši klubā un iegūstat vienas vai otras priekšrocības, ko piedāvā kluba biedra statuss, nozīmē tikai to, ka būs jāvelta savs laiks un darbs kluba labā, klana biedriem ir zināmi pienākumi un atbildība, jo nekas nenotiek pats no sevis. Līdz ar to mēs pavisam nopietni uzskatām, ka atrašanās Ordo organizācijā lielā mērā ir pagodinājums spēlētājam, mēs nepieņemam un nepaturam sastāvā cilvēkus, kuru īpašības un gara spējas neatbilst mūsu izvēlētajām normām. Mūsu slogans ir Oderint Dum Metuant un tāda arī ir mūsu pārliecība – mēs nemeklējam atzinību no malas, bet rūpējamies par mums pieņemamu kārtību.

 

Klans darbojas, izmantojot uzņēmuma valdes principu, kur cilvēki, kuri veido vadību, piedāvā klanam idejas attīstībai, bet klans izvēlas šo ideju realizācijas veidus. Mēs novērtējam cilvēku aktivitāti, jo aktīvāks ir cilvēks, jo augstāku vietu vadībā viņš ieņem. Lai arī mūsu filozofija drīzāk ir korporatīva, nevis demokrātiska, praktiski visi būtiskie lēmumi klana iekšienē tiek pieņemti balsojot. Lai novērtētu katra dalībnieka devumu, mēs izmantojam apbalvojumu sistēmu un noteiktu hierarhiju, savukārt visaktīvākie cilvēki atbild par noteiktām klana darbības sfērām. Apbalvojumu sistēma ir reveranss Steam achievement sistēmai, kas redzama Steam spēlēs – lietderīgas darbības tiek novērtētas ar apbalvojumiem. Vai tas ietekmē cilvēka darbību klanā? Jā un nē. Šie apbalvojumi ir kas mazliet vairāk par attēliem klana biedra individuālajā lapā, tie drīzāk ir apliecinājumi viņa aktivitātei un ir visai loģiski, ka cilvēkos, kas piedalās klana aktivitātes, ieklausās vairāk kā cilvēkos, kurus interesē tikai paša vajadzības. Tieši tas pats attiecas uz klana hierarhiju, augstāka vieta nozīmē plašākas pilnvaras un atbildību. Šī ir mūsu izpratne par to, ko nozīmē laba pārvaldība un spēlēšana for fun.

 

Lielais cilvēku daudzums mums ir ļāvis sadalīt pienākumus, līdz ar to mums ir cilvēki, kas spēj radīt kartes tieši mūsu vajadzībām, nodrošināt serveru tehnisko darbību, darboties ar mājas lapu un citiem tehniskiem jautājumiem. Vēl viena lieta, kurai mēs pievēršam lielu uzmanību, ir spēļu daudzveidība – mēs neesam CS klans, mēs esam kas daudz vairāk. Mēs varam nodrošināt pietiekamu spēlētāju skaitu praktiski jebkuram populāram šūterim, vēl vairāk. mēs būtībā varam nodrošināt cilvēkus praktiski jebkurai populārai multi-player spēlei. Tas nozīmē, ka mūsu klana biedriem nav nepieciešamība spēlēt ar svešiem un nepazīstamiem cilvēkiem – gandrīz vienmēr ir iespējams atrast klana biedrus, kuri gatavi piedalīties vēlamajās aktivitātēs. Katru mēnesi notiek vairāki klana turnīri, kuros klana biedri sacenšas savā starpā, gan jautrībai, gan adrenalīnam. Šobrīd varam droši apgalvot, ka esam lielākais un vecākais aktīvais klans Latvijā.

 

Mēs arvien pieņemam jaunus biedrus, jo uzskatām, ka tikai paplašināšanās veicina attīstību. Ja vēlies uzzināt ko vairāk par iestāšanos, dodies šeit.

Scroll Up